Istria 2014

Deň 8 – z Rabacu do Rijeky

2.8.2014

Celé doobedie a poobedie strávime v duchu predošlých dní. Podarí sa mi aj dočítať knihu.

IMGP4525.JPG IMGP4537.JPG IMGP4541.JPG

Večer sa presúvame 65 kilometrov do Rijeky, ktorá bude našou poslednou zastávkou. Zastavíme sa pri dedine Plomin, odkiaľ je krásny výhľad na záliv pod nami.

IMGP4544 IMGP4548

Zvyšok cesty je po pobreží. Pred Rijekou si v Lidli kupujeme večeru, pečivo, nejaké konzervy tuniakov, čipsy a pivo. Do Rijeky prichádzame večer. Prevezieme sa až úplne do centra, ale tu to s dobrým miestom na spanie nevyzerá príliš optimisticky. Na chvíľu zaparkujeme a na múriku sa navečeriame, kým je ešte svetlo.

IMGP4555.JPG IMGP4558.JPG

Keď sa najeme, tak sa vraciame naspäť na začiatok mesta, kde boli pri obytných domoch dve parkoviská neďaleko mora, ktoré vyzerá nádejne. Nakoniec to tu aj zaparkujeme. Berieme pivá a čipsy a po strmých uličkách sa ideme prejsť k moru. Tu sme skoro hodinu a keď sa minú čipsy aj pivo, tak je čas ísť spať.Keď sa vrátime k autu, tak si všimemneme, že na vedľajšom parkovisku, ktoré je asi 20 metrov dalej je niekoľko voľných mieste. Hlavná jeho výhoda je, že z jednej strany má vysokú kamennú stenu a zároveň tu nie sú žiadne lampy. Tak to ešte preparkujem tam. Nedarí sa mi zaspať, lebo v aute je teplo, tak konečne presvedčím Janku, že budeme spať pri pootvorenom kufri a nie iba pri stiahnutých oknách ako doteraz.

IMGP4562.JPG IMGP4567.JPG