Istria 2014

Deň 5 – Fažana

30.7.2014

Ráno je ešte stále zatiahnuté, ale podľa predpovede to vyzerá celkom sľubne. Ráno vyspávame celkom dlho, predsa len sme sa počas tej búrky až tak dobre nevyspali. Doobeda je ešte mokro, ani slnko poriadne nesvieti, ale počas toho, ako obedujeme sa začne všetko zlepšovať. Po obede opäť skočíme na kávu a vraciame sa k autu.

IMGP4421.JPG IMGP4425.JPG IMGP4426.JPG IMGP4427.JPG IMGP4429.JPG IMGP4430.JPG IMGP4431.JPG IMGP4432.JPG

Tam mi začne jeden okoloidúci dedko najprv po nemecky a potom po anglicky nadávať, že už tu parkujeme tri dni a určite chodíme na wc za auto a robíme tu bordel. Vysvetliť si nič nenechá a vyhráža sa, že zavolá políciu. Celý nasratý odchádza a my ideme na pláž, kde trávime celé poobedie kúpaním sa a čítaním kníh. Podvečer sa vraciame k autu a za stieračom si nájdeme lístok, kde je všetko po chorvátsky so sumou, ktorú si už presne nepamätám, ale v prepočte niečo okolo 50€. Okrem nás ju majú aj všetky ostatné autá. Od polície to nie je, ale vyzerá to byť od miestnej samosprávy. V infocentre v meste nás teta pošle nech sa spýtam v parkovacej búdke čo s tým. Tam mi chalan vysvetlí, že to je varovanie a ak na rovnakom mieste budem parkovať ešte raz, tak dostanem pokutu. To nám odľahlo. Dnes vlastne z Fažany aj tak odchádzame ale mohla to byť aj krajšia rozlúčka.

IMGP4437.JPG

Z predpovede, čo sme našli na internete vyzerá čo sa týka počasia veľmi slušne mesto Rabac, ktoré je odtiaľto vzdialené necelých 50 kilometrov. Cesta prebehne celkom rýchlo a do Rabacu prichádzame podvečer. Nemáme ani páru kde zaparkovať, tak postupne prejdem cez celé mestečko až na koniec, kde sa v zákrute pred nami zjaví štrkové parkovisko. Jeho východná časť je obrastené vysokými kríkmi, čo je výborné, lebo ráno nebude auto nahrievať slnko, navyše je parkovisko neosvetlené, jednoducho ideálne miesto na spanie v aute. Pravda, k moru to je asi 10 minút peši, ale to je v poriadku 🙂 Večer sa teda ideme trochu zorientovať. V malých potravinách na promenáde si kupujeme dve pivá a čipsy a za zvukov vĺn si ich dáme na lavičke.

IMGP4449.JPG