Gruzínsko, Arménsko & Irán 2010

Deň 48 – Sofia a zmeškaný let

10.8.2010

Z hraníc odchádzame nakoniec až o nejakej pol druhej a šanca, že náš let nestihneme sa stále zvyšuje. 10:35 doobeda už vieme, že je zle.

111PENTX_442.JPG 111PENTX_445.jpg 111PENTX_456.jpg 111PENTX_462.jpg 111PENTX_463.JPG

Do Sofie nakoniec prichádzame s krásnym meškaním 3 hodiny a šprintujeme pred stanicu pokúsiť sa o nemožné a stihnúť check-in. Vodič pochopil, že sme dosť v riti a cez mesto sa ženieme aj stovkou. Každú chvíľu nám však niekde skočí červená. Vodič sa nás pýta na ktorý terminál ideme, lebo sú dva, z jednotky lietajú nízkonákladovky a z dvojky zvyšok. Letíme s Fly Niki, tak neviem kam ich mám zaradiť. Z vytlačeného potvrdenia leteniek skúšam vyčítať, ktorý terminál je správny, ale márne. Nakoniec tipujem jednotku. A tip nevyšiel. Peši sa ponáhľame na dvojku, ale keď tam dorazíme check-in už skončil. Nezostáva nám nič iné, len sa takýto upotení vrátiť do mesta a skúsiť nejaký autobus alebo vlak.

Vezieme sa dvoma autobusmi v najväčšom teple, pot z nás steká prúdom, náladu máme na bode mrazu. Našťastie nám zvýšilo 200€, ktoré teraz ale padnú za obeť. Na stanici sa pokúšam o zúfalý krok a na informáciách železníc hovorím, že sme kvôli ich meškajúcemu vlaku nestihli let, nech nám ho preplatia. Pani mi ale povie iba prepáčte. Nič iné som ani nečakal. Nakoniec sa nám podarí v jednej z autobusových spoločností pred železničnou stanicou kúpiť lístky na autobus do Viedne za 58€ kus s odchodom za hodinu. Som hladný tak si kupujem tri kúsky pizze. Samozrejme mi za rohom dva padnú na zem. V potravinách ešte kupujeme nejaké čipsy a nastupujeme do autobusu. Podvečer vstupujeme do Srbska. Pri západe slnka zastavujeme pri jednej reštaurácií a všetci idú dnu.

111PENTX_468.JPG 111PENTX_470.jpg

My zostávame vonku a hráme sa s malým psom. O niekoľko minút prichádza vodič, že prečo nejeme, nech ideme, veď firma platí. Sme naozaj prekvapení, a o to viac, keď zisťujeme, že jedlo, čo je v cene lístky je veľký rezeň a zemiaky. Najedení voláme Peťovi na Slovensko, či by pre nás mohol ráno do Viedne prísť.