Maďarsko 2024

Deň 3 – kúpanie v termáli v Hegykő a odchod domov

24.3.2024

Zvykne hovoriť “nedeľa, nic se nedělá” a presne tým sa dnes aj budem riadiť. Zobúdzam sa do slnečného rána, ktoré naštartujem raňajkami, ktoré som si zabezpečil ešte včera v Lidli a pekne si uvarím aj čaj. Potom využijem možnosť bazéna, ktorý je takto ráno značne prázdnejší, ako včera a keď som dostatočne vykúpaný vraciam sa pobaliť tých svojich pár vecí a na recepcí vyplácam, čo som dlžný.

Z dôvodov, ktoré som na tomto webe už niekoľkokrát spomínal, t.j. z dôvodu emisných noriem, má T4 zakázaný vstup do niektorých častí rakúska, medzi ktoré patrí aj Burgenland. V praxi to pre mňa znamená to, že namiesto 90 kilometrov ich pôjdem domov 120 tak, aby som sa územiu Rakúska vyhol. Po malebných okreskách nevalnej kvality sa postupne prepracujem až do Mosonmagyaróváru, kde to už dôverne poznám.

V časoch zastropovaých cien maďarských palív (kým to ešte bolo možné) som to tu točil aj tri krát za deň. Onedlho som už naspäť v Bratislave, kde už len odveziem dodávku na parking, vymením mašiny a odpravím sa domov.