Rumunsko, Moldavsko & Ukrajina 2008

Deň 3 – Bukurešť

4.7.2008

Dnes opúšťame Bukurešť. Tentoraz sa zobúdzam ja s prechladnutým ľavým bokom, na ktorý mi celú noc fúkalo. Balíme sa, raňajkujeme a okolo jedenástej opúšťame hostel. Na Gara de Nord si dávame ruksaky do úschovne a platíme 6 LEI za kus.

DSCF2738.JPG

Metrom sa vezieme na stanicu Stefan Cel Mare, kde sa fotím pred vstupom na štadión Dinama Bukurešť.

DSCF3088.JPG DSCF3093.JPG

Znova nastupujeme do metra. Mierime na stanicu Piata Muncii, kde prestupujeme na autobus, ktorý má konečnú niekde v blízkosti národného štadióna. Ten však neviem nájsť, tak sa trolejbusom vezieme späť na Gara de Nord, v blízkosti ktorej nachádzame reštauráciu s menu za 10 LEI.

DSCF3096.JPG

Čas, ktorý nám zostáva do odchodu vlaku sa rozhodneme stráviť opäť v parku Herestrau, kde si Zuzka dáva cukrovú vatu.

DSCF3098.JPG DSCF3109.JPG DSCF3113.JPG

Vraciame sa na stanicu, kde som v McDonalde plánoval navštíviť WC. To tu ale nenachádzame a treba použiť staničné. Zoči voči zisťujem, že je turecké. Neodhodlám sa. Rýchlo sa rozhodujeme čo teraz. Voľba padne na KFC na Piata Romana, čo je 3 zastávky od stanice, ale treba raz prestupovať. Po strastiplnej ceste na normálne WC a späť sa o 19:03 vraciame na stanicu, v supermarkete kupujeme 6 litrové balenie vody, dvojlitrové pivo v plaste, šumienku a rollton (to isté čo vifon). Berieme ruksaky z úschovne a večeriame v McDonalde. 19:55 nastupujeme do nášho vlaku. Kupé máme v prvom vozni. Spolu s nami sú v kupé ešte dve ženy, jedna vie po anglicky. Pýtame sa pár vecí a tým naša komunikácia s nimi hasne až do konca cesty. Vo vlaku je cez 35 stupňov a je na nevydržanie.Navliekame si obliečky, chvíľu sedíme v kupé a otvárame pivo, ktoré je nechutne teplé, ale aj tak ho vypijeme. Zaspávame okolo polnoci.

DSCF3115.JPG DSCF3122.JPG