Petrohrad 2019 II.

Deň 1 – po práci do Budapešti

Dva týždne po návrate z koncertu Def Leppard v Dubline, som stále pod vplyvom tohto hudobného zážitku browsoval internety a pozerať, na aký koncert by som ešte zašiel. Jedným z interpretov bola aj skupina Leningrad z Petrohradu, ktorá mala už v predaji lístky na turné na jeseň 2019. A kde je lepšie ísť na koncert Leningradu ako domov do Petrohradu? Rýchlo som ešte skontroloval ceny Wizz letov, ktoré celkom pekne nadväzovali a onedlho z účtu odchádza 6000 rubľov za dva lístky do fan zóny rovno pod pódium. Pár minút nato ďalších 50 000 forintov ružovej aerolinke a ostávalo už iba počkať 11 mesiacov.

20.9.2019

Vo štvrtok to v práci balíme v rozumnom čase a električkou sa presúvame k pripravenému autu. Stihli sme to v minúte dvanástej, lebo pár sekúnd po zaklapnutí dverí sa spustil hotový lejak, že miestami takmer stierače nestíhali. Cesta do Budapešti tradične nudná, okorenená akurát zastávkou na večeru pod zlatými oblúkmi.

Posledných 30 kilometrov pred mestom sa vlečieme 80tkou, keďže v celom úseku je diaľnica v rekonštrukcii. Obchvat je tradične upchatý, tak to strihneme cez mesto a o pol ôsmej parkujeme pred lidlom. Tu nakápime niečo pod zub na zajtrajšie skoré ranné vstávanie a fľašu ružového na večer. Ubytovanie, tak ako aj naposledy v Jáde Panzió pri Kőbánya-Kispest, 13 kilometrov od letiska.