Turecko & Irak 2011

Deň 1 – Diyarbakir

3.3.2011

Tak ako aj pred necelými troma rokmi ma aj tentoraz vezie na Schwechat Peťo. Prišiel som celkom skoro a tento prebytok času ma dohnal k úžasnej myšlienke zameniť si už na letisku nejaké eurá na turecké líry, aby som mal, hneď ako vystúpim v Diyarbakire. Samozrejme som si nevšimol krásnu commision, ktorá bola 7,5€ pri 40tich, ktoré som menil. Tak som sa poučil – najprv si mám prečítať čo všetko tam majú po tých okienkach vypísané. Na check-ine odovzdám ruksak a zvyšný čas si krátim čítaním nejakých užitočných informácií, ktoré som si vytlačil doma. Odlet je z pôvodných 13:50 zmenený na 14:10 s medzipristátím v Mníchove, čím sa môj krátky, dve hodiny a dvadsať minút trvajúci let predĺži o ďalšie dve hodiny.

IMGP2585.jpg

Čiže do Istanbulu priletím pol hodinu pred zavretím check-inu na môj ďalší let do Diyarbakiru. Naštastie sme trochu rýchlejší a dosadáme už o 19:20. Z lietadla vystupujem medzi prvými a rýchlo si kupujem víza, prechádzam pasovou kontrolou a netrpezlivo čakám na svoj ruksak. Prichádza medzi poslednými. Rýchlo sa presúvam na druhý koniec letiska a našťastie to stíham. Onedlho zažívam už tretie vzlietnutie za posledných pár hodín. V Diyarbakire sme pred pol jedenástou.

IMGP2587.jpg

Z letiska už pravdepodobne autobusy nepremávajú ako som sa dozvedel od ľudí nastupujúcich do taxíku, tak sa peši vyberiem smerom do mesta. Ani tu však už minibusy nejazdia, tak si beriem taxík, ktorý sa mi podarí zjednať z 20 na 13 TL. Ubytovávam sa v hoteli Surkent za 25TL v single room.

IMGP2598.JPG

Ešte vybehnem na kebab, keďže som už 11 hodín nič nejedol a vraciam sa do hotela, kde si nastavujem budík na siedmu ráno (6 SEČ). Zaspať sa mi podarí niečo po pol jednej.