Belgicko 2009

Deň 1 – Brusel

Do Bruselu som mal kúpené letenky už od januára a po viac ako 4 mesiacoch som sa konečne dočkal. Pôvodne som sám ísť nemal, ale nakoniec to dopadlo takto. Ryanair tiež zmenil časy odletu a príletu, čím som sa v Belgicku zdržal o niečo menej ako som mal v pláne.

25.4.2009

Na letisko prichádzam o pol štvrtej, absolvujem štandardné procedúry a po únavnom čakaní o 17:20 konečne odlietame. Po 90 minútach nudného letu pristávame v zamračenom a chladnom Charleroi.

DSCF7554.JPG

Na letisku hľadám predajňu lístkov na shuttle bus a po zakúpení hneď nasadám na pristavený autobus. Po necelej hodine sme už v Bruseli a vystupujem pri Zuid Station (Gare du Midi). Na pláne stanice hľadám stanicu metra, ktorá je na druhom konci a kupujem si v automate dvojdecovú minerálku za 1 euro. Schádzam do metra a našťastie mám drobné, lebo inak by som asi musel ísť bez lístka. keďže automaty sú iba na mince a pokladne žiadne.

DSCF7560.JPG

Po preštudovaní plánu metra nasadám na linku 2 a veziem sa až na stanicu rogier, ktorá je najbližšie k hostelu. Na chodbách stanice, ktoré sú mimo zóny vstupu iba s lístkom, je rozložených plno bezdomovcov na epedách a zakrytých dekami, po prvom dojme nebezpečia však vidím, že nič nehrozí, keďže domáci sa okolo nich prechádzajú bez náznaku strachu. Eskalátorom sa vyveziem na povrch a pomocou kompasu v hodinkách a kúsku mapy vytlačenej z google maps sa snažím nájsť hostel. Na prvý pokus netrafím správnu ulicu a navyše ma začína tlačiť niečo v topánke, tak prichádza mierna nervozita, ktorá ale opadne hneď ako sa nájdem hostel.

DSCF7563.JPG

V hosteli si zložím veci a idem si ešte prejsť okolité ulice a nájsť otvorený nejaký fastfood. Zachraňuje ma McDonald, kde však čakám v rade asi 15 minút, vďaka bleskovej obsluhe. A to boli predomnou iba dvaja ľudia. Najem sa, a nablízku vidím ešte otvorený malý obchod, kde si u aziata kupujem sprchový gél. Spokojný odchádzam do hostela, kde zisťujem. že na recepcií som si mohol kúpiť o polovicu lacnejší.