Rusko 2017

Deň 8 – cez Brusel do Bratislavy

18.9.2017

Opäť je tu ten posledný smutný deň odchodu domov. Ráno si pobalíme veci a skočíme si na raňajky oproti. Z izby zoberieme ruksaky a o desiatej už sedíme v metre smerom na Moskovskayu.

Na povrchu chvíľu hľadáme správnu zastávku odkiaľ to ide bus 39 na letisko, lebo označený je na dvoch a na oboch aj stojí. Dilemu vyrieši konduktora autobusu, ktorý práve dorazí a z dverí nám ukazuje správnu zastávku. V autobuse dokonca chytíme miesto na sedenie a s tým ako sa približujeme na letisko sa pomaly, ale iste kazí aj počasie. Sken batožiny typicky už pri vstupe do letiska, rýchly checkin na náš let s Brussels Airlines s prestupom prekvapivo v Bruseli a už aj padáme na pasovku.

Ide to prekvapivo celkom rýchlo a organizovane, aj keď čínski turisti sú schopní priniesť chaos všade. To mi potvrdia o pár minút neskôr na kontrole batožiny, kde sa predbiehajú, zdržujú a hulákajú na seba cez celú halu. V kaviarni oplieskame posledných 850 rubľov na dve veľké kávy a dva muffiny a potom nám tri krát zmenia gate. Vonku medzičasom začalo liať, tak aspoň niečo nás nemusí mrzieť 😀

Let do Bruselu štandardná nuda, aspoň miesta na nohy dosť. Na letisku sa vyjdeme nadýchať čerstvého vzduchu von, s tým, že dnu do terminálu sa vraciame o poschodie vyššie cez odlety. To vojdeme normálne dnu. Potom sa ideme najesť na prízemie do haly príletov do reťazca fastfoodoveho Quick, kde dáme za dva blbé burgre s hranolkami a kolou takmer toľko ako v tej fancy reštauráciíí aj s pol litrom vína včera  v Repine. Zlatá východná Európa.

Času máme habadej, tak sa ešte ideme prejsť von. Dnu sa tentokrát vracime na rovnakom podlaží, t.j. do príletovej haly. Tu už zrazu treba batožinu skenovať a prejsť cez detekčný rám. Hlavne, že 5 metrov vzdušnou čiarou smerom hore si do budovy vojde ktokoľvek bez kontroly. To si teda dávate na tej bezpečnosti záležať. Jeden útok asi bolo málo. Odletový gate máme snáď na konci sveta, letisko je obrovské, tak to hodnú chvíľu trvá, kým ho prejdeme.

Cesta do Viedne už také nutné zlo, aspoň že za nami nesedia vychované holky z Vídne ako o rad pred nami. Zo Schwechatu Slovak Lines asi posledný krát na staré dobré Nivy a o jedenástej sme doma.